Wednesday, October 10, 2007

ca idee

Daca ai face un copil cu bunica ta, fiul tau ti-ar fi unchi. Daca te-ai casatori cu bunica-ta, ai fi tatal lui taica-tu. Gradele astea de rudenie sunt o sursa infinita de distractie.

bender the... bender

A aparut in sfarsit traileru la lungmetrajul Bender's Big Score . Also, se face film Thor cu un buget de 600 de milioane de dolari. ?!?!?

Monday, October 8, 2007

brett anderson si muse

Ma intreb de ce am stat la coada in picioare o ora juma in conditiile in care dupa ce am intrat gazonu A era destul de gol, la fel ca B-ul. Si dupa juma de ora era la fel. S-a umplut abia la Muse. Deci daca veneam la 8 stateam la fel de bine. Coada era destul de impresionanta, da' ma intreb totusi de ce a existat o singura intrare si de ce sunt atat de incompetenti oamenii astia la organizat orice. Si totul era intarziat cu o ora. Pesemne ca ce scria pe bilete si peste tot era la GMT+1 si nu stiam. In afara de asta, cat il asteptam pe domnu Brett Anderson si, apoi, pe Muse, au fost niste melodii destul de frumoase in playlist acolo. Au pus Love will tear us apart, au pus cel mai lent Interpol si alte chestii de care nu-mi aduc aminte. Brett Anderson a fost misto pe melodiile Suede, Saturday Night, de exemplu, a sunat f bine, da' melodiile lui erau oribile. Stateam acolo si ma uitam la el si ascultam si ma plictiseam ingrozitor, ceea ce mi-a futut un pic mood-ul. In fine, s-a terminat si Brett Anderson si dupa vreo juma de ora a inceput si Muse. Si pe scena era ceva acoperit cu o prelata (despre care s-a speculat ca e o dacie), s-a dovedit a fi un set de tobe mari si frumoase la care nu l-au lasat sa cante pe bateristul lui Brett Anderson. Oricum, Muse chiar a reusit sa faca un show excelent, baietii au cantat toate hiturile potrivite si au cantat tot ce voiam eu sa aud si nici nu indrazneam sa sper sa le aud pe toate Hysteria, Apocalypse Please, Feeling Good si Time is Running Out. Bine, voiam sa aud si Muscle Museum da' hai sa nu fiu lacom. Din pacate nu am putut sa savurez asa cum as fi vrut sa savurez toate chestiile astea, pt ca atunci cand a intrat Muse eu deja statusem de 3 ore juma in picioare si spatele meu zbiera disperat ca vrea sa se rupa in doua ca o scobitoare ca sa rezolve problema. Topaiam eu pe-acolo in timpul melodiilor si dupa aia ma cacam pe mine de durere si cand s-a termiant totu deja explodam ca a durat juma de ora pana am iesit. In fine, sunt foarte de cacat ca am probleme din-astea in momente atat de esentiale pentru mine, si sunt un mos, si tre sa ma duc sa fac fizioterapie. Da' a fost foarte frumos oricum.

ps poza e de pe subiectiv.ro ca e facuta de o persoana fizica si asa e frumos; pozele cu muse nu i-au iesit

box office ro

In mod uimitor, 4 luni 3 saptamani si 2 zile a avut la fel de multe incasari ca Bourne Ultimatum in romania, adica ~200.000$. Da' cifrele sunt triste. Numere infime de spectatori merg la cinema. Mi se pare destul de trist. Transformers a avut 43.000 de spectatori. Daca romanu nu se duce la Transformers atunci la ce se duce? Bucurestiul are 2 milioane de locuitori. Si statisticile astea sunt pe toata tara. Bine, nu prea exista cinema-uri in toata tara, da' oricum, 43.000 de oameni?

Friday, October 5, 2007

very fucking nice

Daca la inceput seria Bourne scotea, timid, capul dintre masele de filme de actiune similare, de la al doilea deja a iesit in evidenta cand Paul Greengrass a venit sa regizeze. Din Bourne Supremacy nu-mi amintesc mai nimic, doar ca era destul de distractiv asa, pesemne ca l-am vazut la ore gen 6 dimineata sau am fost foarte neimpresionat, nu stiu, cert e ca Paul Greengrass stie sa regizeze filme de actiune. Si asta e tipul care a facut United 93. Oricum, in astea doua si mai ales in Ultimatum e actiune bruta, seamana cu ce facea Michael Mann in Heat ceea ce e un foarte mare compliment. Bourne-urile erau pt mine niste filme de actiune distractive si atat da' asta, al treilea, tre sa fie unu din cele mai bune sequel-uri din istorie, daca se poate considera un sequel, nu stiu daca exista unt ermen pt al treilea film. Pune un capat (desi am inteles ca se mai fac - hollywood, ce cacat pot sa zic - da' fara Greengrass oricum, ceea ce e admirabil) inteligent si neasteptat (in sensu in care nu ma asteptam sa fie inteligent) taraseniei si, dupa cum am scris in titlu, very fucking nice. Si foarte frumos cum in toate filmele vezi masini de politie urmarind bad guys, ei bine, aici masinile cia-ului urmaresc masina de politie in care e bourne, ceea ce e usor ostentativ da' superb oricum.

Thursday, October 4, 2007

keywords #2

Sunt din ce in ce mai frumoase

amputee sex (nu cred c-am mentionat amputee sex pana acum pe blogul meu?...)

vedete nud accidental

sanii hermionei

jasmine futai (asta inteleg de unde vine)

fete cu pula in gura la 13 ani foto (...nu cred ca am legatura cu asa ceva)

bursuc viezure poze (yey)

serialul house

m-a futut fratele vitreg

Cu asta ultimul am mai multe probleme:
1. De ce a ajuns cineva care a cautat asta pe google pe blogu meu?
2. De ce ar cauta cineva pe google "m-a futut fratele vitreg"? Si mai ales, ce gasesti pe google daca cauti "m-a futut fratele vitreg"?
3. Exista grupuri gen AA pentru "m-a futut fratele vitreg"?
4. Eu nu am scris niciodata nimic despre ceva vitreg pe blogu asta (cred).
5. Am aflat ce gasesti daca cauti pe google "m-a futut fratele vitreg" si sunt la fel de nedumerit.

Wednesday, October 3, 2007

problema cu numele

Ustensilele de la dentist ar trebui sa aiba niste nume mai gingase. In nici un caz nu ar trebui sa auzi cand esti intins pe scaunul ala cu reflectorul ala in ochi fraza "Da, scoate excavatorul ca o sa am nevoie de el". E ultimul lucru pe care voiam sa-l aud. Eu atat am avut de spus. Sunt usor siktirit si nu am chef sa scriu.

 

Free Blog Counter