Friday, November 9, 2007

de niro/al pacino

Habar n-aveam ca se face un film cu ei doi. Oricum, de data asta chiar apar impreuna dupa heat care e superb si unde, daca-mi amintesc eu bine, ei doi nu apar niciodata in acelasi cadru la masa acolo. Ei bine, aici aparent apar.

trailer

Thursday, November 8, 2007

nono semen

Aparent avem un DJ autohton, la pro fm, unde altundeva, care activeaza de 12 ani, cu numele de Nono Semen. Credeam ca-i un pseudonim. Nono Semen? NO NO SEMEN! Mai cu seama ca daca dai search pe google Nono Semen gasesti "DJ-ul Nono Semen vrea sa ia lectii de pi..." si daca apesi click afli ca nu vrea sa ia lectii de pian sau pizda ci de pilotaj.

Wednesday, November 7, 2007

viata la 2000W

se sta cu ochelari de soare

transportu'-n comun

Nu inteleg de ce cacat se ofuscheaza unii la intrebarea "Coborati la prima?". Pai fa femeie, imi cer scuze ca nu stiu de tratatul prin care am hotarat cu totii ca daca stai in dreptu usii inseamna ca o sa cobori acum sau daca s-a decretat ceva de genu asta si eu nu stiu, faceti reclamatie la onu ca nu se respecta. Deci eu ar trebui ori sa sper cu disperare ca tu o sa cobori la prima si n-o sa te dai la o parte ca sa intre musuroiul de oameni in autobuz pe care dupa aia tre sa-i calc eu in picioare sau pot sa-ti pun intrebarea asta nenorocita sau pot sa nu te intreb nimic fa si sa calc pe tine cat ies si dupa aia tot pe mine ma injuri. Data viitoare te-mping pe scari.

Monday, November 5, 2007

luni

Repede cat mai e luni. Azi a fost luni si nu am facut absolut nimic pentru ca n-am fost la liceu ca duminica noaptea a fost balu bobocilor - ma gandesc ca poate macar la anu sa ma duc si eu la un bal din-asta macar din pura curiozitate - unde s-a dus juma din liceu drept care clasele erau goale asa ca profesorii au facut chestia de bun simt si ne-au invoit. Revenind la lucrurile importante, azi m-am trezit pe la 11 si n-am facut decat sa ma uit la seriale toata ziua, l-am trimis pe fratimiu la dentist in locu meu si practic am lenevit si a fost superb, total opusul unei luni obisnuite, drept care SUGI PULA LUNI HAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHHAHAHHAHHAHAHAHAHA.

dumnezeu in tribunal si lumanari in penis

Dosarul în care Dumnezeu a fost dat în judecată, clasat de procurorii timişoreni

Dosarul în care Dumnezeu a fost dat în judecată de un deţinut din penitenciarul timişorean a fost clasat de procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara deoarece nu a fost găsită adresa Creatorului.

Potrivit rechizitoriului, Pavel Mircea, condamnat la 20 de ani de puşcărie pentru omor, l-a chemat în 2005 în instanţă pe Dumnezeu deoarece, contrar 'contractului' făcut la Botez, prin care Divinitatea trebuia să-l apere de toate cele rele, Dumnezeu nu s-a ţinut de cuvânt şi l-a lăsat pradă în calea Satanei, care l-a împins la omor.

Mai mult decât atât, deţinutul, în vârstă de 40 de ani, s-a constituit şi parte vătămată, acuzându-l pe Dumnezeu de luare de mită şi înşelăciune şi cerându-i Acestuia să-i înapoieze toţi banii pe care el i-a cheltuit pe lumânări şi slujbe plătite la preoţi care nu au avut nici un efect.

Soluţia pusă de anchetatori pe plângerea deţinutului a fost aceea de neîncepere a urmăririi penale sub motivaţia că Dumnezeu nu este o persoană reală şi nu are domiciliu.

nice. si cineva zice acolo "Comunismul L-a negat pe Dumnezeu, Democratia Il da in judecata..."

Piatra Neamţ: Un bărbat a ajuns la spital cu o lumânare înfiptă în penis


Bărbatul le-a povestit medicilor că a avut o aventură de o noapte cu o femeie din satul Tarcău unde se afla şi mănăstirea în care trăieşte de aproape un an.

Lucrurile n-au mers tocmai bine, dar omul spune că nu-şi mai aminteşte pas cu pas ce s-a întâmplat pentru că s-a îmbătat. Iar când s-a trezit din mahmureală, avea o lumânare înfiptă pe canalul uretril.

După ce s-au minunat de acest caz, medicii au decis să-l opereze marţi şi să-l scape de necaz. Bărbatul nu s-a gândit încă dacă va depune reclamaţie la poliţie împotriva femeii care a râs de el. Sigur este însă faptul că nu se mai poate întoarce la schit.

TOLD YOU SO, fat man!

Friday, November 2, 2007

the shit

Ma plictiseam si am gasit in PC o chestie pe care chiar nu-mi amintesc s-o fi scris dar aparent am scris-o cand aveam vreo 12-13 ani. Citind-o acum, o gasesc usor halucinanta, cu tot cu greselile gramaticale. Se intituleaza The Shit si are un sfarsit foarte frumos in opinia mea.

The next day, he called her:

„ Hi this is the old man”

„ Oh... hi”

„ I was wondering if you found anything about that wedding...”

„ Well... the only thing i need now is the adress of your friend,”

„Oh, of course... wait a second”

„ OK!”

After one minute...

„ Hello! Miss! Are you there? Miss!!! Weird... I think she hang up... oh well, I might as well go and eat.
After he went to KFC’s and ate like 2 or 3 family size menus, he went back home.

The phone started to wring and he went to answer it:

„Hello! This is the police! Are you the so called old man?”

„Yes! Why do you ask?”

„Well... did you knew a miss?”

„Yes! Of course! What is the meaning of all this?”

„I’m afraid to tell you but... she is dead”

„Oh NO!!! How could this happen?!?!”

„We think that she was murdered. The strange thing about it is that she was killed by bleeding to death after many papercuts... Do you have an ideea why this happened? Did she had any enemies?”

„Maybe... I’m not sure. I didn’t knew her very well.”

„ Ok! I’m sorry again... we’ll contact you. Bye”

„ Bye”

Could that man, Robert, have anything to do with it? No... it couldn’t be him, he was just a skinny man with a joint in his hand. He was to high to do anything...

After several minutes, the phone rang again:

„Hello! This is the Elmston friend! Are you the old man?”

„Yes... Hi!”

„I have no time! Meet me right now in the park! Ok?”

„Sure...”

After a hour...

„Hi! Old man! I am your friend from Elmston! Remember me?”

„Yea! Hi! What’s so urgent?”

„You see... i’ve did something i’m not proud of... i need to talk to someone...”

„Hey... i’m no priest, doctor or psychiatrist!”

„It will do... you see, someone was after me, she was digging deep in my past... I couldn’t let that happen man... so I...”

„You what?”

„I... killed her!”

„Oh my God!!! Was she the miss”

„I’m afraid that it was the miss”

„NOOOOO!!! How could you?!?! I must talk to the police! You are one sick man!
„No! Don’t do that! Don’t make me do things that we’ll both regret!”

„Shut up! I’l call the police! You can’t stop me!”

„I’m sorry... i have to do it...”

„Do wh...”

SMACK!!! SMACK!!! SMACK!!! SMACK!!!

„Now look what you did... I’ve got blood all over my new suit. Where should i burry you? Hmmm.... I know just the spot... You had to do it... you had to call the police... you did this to yourself... not my fault... oh well...

The old man and the miss were dead. Their killer is still out there, free as the birds of the sky. Now... we can only wait for the police to find the man who put an end to our story...

 

Free Blog Counter